Четвртак, 25. јун 2026. 05:43
Представници локалних самоуправа посетили градилиште EXPO 2027

Представници локалних самоуправа посетили градилиште EXPO 2027

Подели:

Представници локалних самоуправа из различитих делова Србије посетили су градилиште специјализоване међународне изложбе EXPO 2027 у Београду, где су им представљени досадашњи резултати радова и планови за реализацију једног од највећих развојних пројеката у земљи.

Током обиласка учесници су имали прилику да се упознају са будућим садржајима изложбеног комплекса, као и са могућностима које ће ова манифестација донети локалним заједницама широм Србије.

Посебну пажњу привукао је павиљон „Српска кућа“, који ће током трајања изложбе представљати место за промоцију туристичких, привредних и културних потенцијала градова и општина пред бројним домаћим и страним посетиоцима.

Међу локалним самоуправама које ће имати прилику да представе своје развојне капацитете налази се и општина Лучани. Учешће у овом пројекту отвара простор за додатну промоцију локалне привреде, туристичке понуде и инвестиционих могућности овог краја.

Очекује се да ће EXPO 2027 донети значајне ефекте не само за Београд већ и за читаву Србију, кроз нове инвестиције, развој инфраструктуре, јачање туристичких токова и већу међународну видљивост локалних средина.

Тагови:

Остале вести